naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

Robinson KlenčíRobinsoni v pohybu – tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem

Již poněkolikáté jsme v našem Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Robinson v Klenčí pod Čerchovem využili grantový program Nadačního fondu Albert. Letos nám na náš projekt Robinsoni v pohybu Nadační fond Albert přispěl částkou 15.000Kč. Za tuto peněžitou podporu patří Nadačnímu fondu obrovské díky! 
Projekt byl zaměřen na zájmové aktivity našich dětí, jednalo se o pravidelné tréninky juda a sebeobrany. Projektem jsme chtěli dětem pomoci k integraci mezi osatní děti, která je u nich mnohdy složitá vzhledem k jejich umístění v ZDVOP. A to hlavně dlouhodobě, předpokládáme, že při společných tréninkách s ostatními dětmi navážou nové kontakty a najdou si kamarády z běžných rodin. Posláním projektu bylo mimo jiné zlepšení fyzické aktivity dětí, tím ochrana a podpora jejich zdraví, dále smysluplné využívání volného času dětí a jejich obrana před nebezpečnými vlivy prostředí. 
Náš projekt probíhal od začátku března do konce června 2013. Každé úterý a čtvrtek, tedy dvakrát v týdnu, k nám dojížděl trenér Waldemar Janeček, který děti učí základy juda i sebeobrany. Tréninků se účastnila většina dětí, které jsou v ZDVOP umístěné. Už po prvních týdnech trvání projektu byly vidět u dětí pokroky, ať už co se týče fyzické vytrvalosti, tak i pozitivní změny v chování a myšlení. Po posledním tréninku jsme uzavřeli projekt Dnem s Nadačním fondem Albert, kde jsme shrnuli průběh projektu, tréninků, vyhodnotili nejlepší judisty a pro děti za jejich obrovský kus práce jsme připravili i malé překvapení… 
Ještě jednou bychom moc rádi poděkovali Nadačnímu fondu Albert a také našemu šikovnému trenérovi, panu Janečkovi.

Informace o akcích Robinsona

17. 12. 2014 Louskáček
V předvánoční m čase jsme vyrazili do města plného vánoční atmosféry – do Prahy, na baletní představení Louskáček.
A protože jsme byli zvědaví, jak vypadá o Vánocích Staroměstské náměstí, zamířili jsme nejprve tam. Bylo tam opravdu nádherně. Dominantu tvořil šestadvacetimetrový vánoční smrk, kolem kterého se rozprostíraly vánoční stánky s občerstvením a spoustou krásných vánočních suvenýrů. Poté jsme se odebrali do Národního divadla, kde ve 14 hodin začalo baletní představení Louskáček.
Děj tohoto představení se odehrává v malém městečku, kde se o vánočních svátcích scházejí hosté. Děti nedočkavě čekají, kdy už konečně uvidí vánoční stromeček a dárky.
Vytoužený okamžik nastává a přede všemi se otevírá pohled na nazdobený stromek. Pod ním nachází malá Klárka dárek od svého strýčka – veselou hračku louskáčka, který snadno louská oříšky. V masce kouzelníka se objevuje strýc Kláry a Františka a děti jsou nadšené jeho uměním oživovat hračky. Klárčin bratr František je velký nezbeda a nechtěně louskáčka Klárce rozbije. Strýček jí ho však opraví. Nastává noc, kdy se Klárce zdá podivuhodný sen o kouzelníkovi, kde je hlavní postavou oživlý louskáček. Vydávají se na společnou cestu. Ocitají se v pohádkové zemi, kde je vítají hosté, přicházející z různých zemí. Všichni vesele oslavují a tančí.
Ale… všechno to byl kouzelný sen. Skončila noc a odešlo s ní i noční snění. Začíná nový den, Klárka se probouzí doma u vánočního stromečku a na jejím klíně leží hračka louskáček…

10. – 12. 10. 2014 Vojenský víkendový kemp
V pátek 10. Října jsme vyrazili společně s tetou do Capartic na vojenský výcvikový kemp s Waslou a Petrem. Teta nás tam odvezla autem. S plnou výstrojí nás předala velitelům a odjela.¨
Všichni jsme se moc těšili, protože nás čekalo veliké „dobrodrůžo“. Odnesli jsme si věci na ubikaci, ubytovali se a vyrazili do lesa. První den byla pohoda, protože se už stmívalo a my se se vším teprve seznamovali. Dozvěděli jsme se, co nás čeká a nemine. 
Druhý den, v sobotu, jsme se museli podrobit vojenskému výcviku a odpoledne se šlo bojovat. „Jů, my budeme i střílet!?“ křičeli jsme nadšeně. Vyfasovali jsme ochranné masky na obličej, neprůstřelné vesty, paintballové pistole a každý sto kusů nábojů. Vyrazili jsme do lesa a už jsme se jen snažili zasáhnout nepřítele a zneškodnit ho. V nepřehledném terénu to nebylo nic lehkého. Po několikahodinovém boji jsme se mohli jít navečeřet a odpočinout si. Něksteří z nás hned usnulu, jiní ještě sledovali televizi.
„BUDÍČEK!! POPLACH!! ROTO, NÁSTUP!!“ znělo budovou a my vybíhali rozespalí z pokojů ven před budovu a řadili se do pozoru. Bylo půl druhé v noci. Bylo to noční cvičení. O hodinu později jsme zase všichni mohli ulehnout do postelí a spali až do rána. 
V neděli ráno po snídani nás čekal výšlap na Čerchov, kde jsme si dali sváču, něco dobrého na zub a zase šlapali zpět do Capartic, kde na nás čekal oběd a úklid pokojů. Ve dvě hodiny odpoledne jsme se všichni rozloučili a začali jsme se odebírat zpět k domovům. Někteří odjeli autem a my Robinsoňáci jsme s tetou Verčou vyrazili pěšky přes sádecké skály, kde jsme ještě běhali parkur a schovávali se po lese. Bylo to suber. A hádejte, kdo byl nejvíce utahaný???...
… No přece teta Verča!:-) Ta bude spát, jako když jí do vody hodí!

14. 9. 2014 Muzikál Mauglí
Tetě Ivče se podařilo získat pro nás opět sponzorský dar v podobě dvaceti lístků na muzikálové představení Mauglí do pražského divadla Kalich. Mauglí je malý chlapec, který se ztratil své matce v džungli a je pronásledován tygrem Šer Chánem. Uchýlí se do vlčí jeskyně, a protože vlci nenávidí tygra, ujmou se chlapce a matka vlčice ho vychovává se svými vlčaty. Jeho kůže je hladká, bez srsti, proto dostává jméno Mauglí-žába. Rozzuřený tygr odchází s nepořízenou, ale otec vlk a matka vlčice se těší, že jednou se role obrátí a Mauglí bude lovit Šer Chána. Vlci musí předvést svá mláďata shromáždění smečky, jejímž vůdcem je vlk Akéla. Aby mohl být Mauglí přijat do vlčí smečky, musí se za něj zaručit ještě další dvě zvířata. Je to starý medvěd Balú, který vyučuje všechna mláďata zákonům džungle, a černý panter Baghéra, z nichž se stanou největší přátelé a ochránci Mauglího. Balú vyučuje Mauglího všem zákonům džungle a z chlapce se stává silný, obratný muž. Dokáže hovořit řečí zvířat a přesvědčit i jedovaté hady, že mu nemají ubližovat. Jednou Mauglí začne hovořit s opicemi, kterými ostatní zvířata v džungli pohrdají, protože v opičím národě není žádný řád. Opice Mauglího unesou do zřícenin starého hradu. Balů a Baghéra žádají o pomoc jediného tvora, z něhož mají opice opravdovou hrůzu, a to je devět metrů dlouhá krajta Ká. Ta Mauglího vysvobodí a nastává bitva mezi Baghérou a Šer Chánem. Nakonec dobro vítězí nad zlem a Šer Chána zavřou do klece, ze které ho nakonec vysvobodí Mauglí i přesto, že se ho snažil Šer Chán po celý jeho pobyt v džungli zabít. Při záchraně se poznal s divokou ženou, do které se pak nakonec zamiloval a tím celý příběh Mauglího v džungli končí.

27. 6. – 31. 8. 2014 Prázdniny
Máme tady opět léto a s ním dlouho očekávané „velké“ prázdniny. Nejen, že si odpočineme od učení, ale určitě opět prožijeme spoustu nezapomenutelných a neopakovatelných zážitků a zažijeme nějaké to dobrodružství.
Nejdříve jsme se vypravili na Sycherák, kde jsme s tetami prožili týden v chatičkách a u vody. Nechyběl zde, jako každým rokem, sběr hub a borůvek a veliká noční hra. Ti z nás, kteří nebyli na Sycheráku, trávili první polovinu prázdnin na vojenském táboře v Caparticích. Zde jsme prožili mimo jiné „3. Světovou válku.“
Další tábor ve znamení „leté s koňmi“ nás čekal v Boněticích. Doma jsme se skoro ani „neohřáli“ a vyrazili jsme s tetou Lenkou do Mezholez. Na tábor do Hnačova pak vyrazili malí kluci a i tady se jim velice líbilo.
V druhé polovině srpna jsme pak s tetami prožili týden na srubu na Babyloně. I přes nepříznivé počasí jsme si to tu, jak se patří, užili. 
No a prázdniny se pomalu přiblížily ke konci a tak jsme ještě vyrazili na poslední tábor, a to judistický, na Rudolfovu pilu.
Prázdné lavice našich škol už nás zase volají a tak nám nezbývá nic jiného, než připravit aktovky, vybavit penály a s úsměvem na tváři vyrazit do školy. Máme před sebou nový školní rok a s ním přichází spousta školních povinností. Odměnou za jejich řádné plnění budou zase naše oblíbené tábory. 

19.6. 2014 Cirkus Original Berousek 
Zastávkou světoznámého cirkusu Original Berousek byly letos opět Domažlice. Byla to pro nás zase jedna z příležitostí, jak si zpestřit jeden z pěti všedních dnů. Do cirkusu s námi vyrazily i Sophie a Cindy. Lístky jsme dostali od pořadatelů zdarma a za to jim patří veliké díky.
Berousek nás ani tentokrát nezklamal. Jeho program byl velice pestrý. Viděli jsme největší exotickou drezúru v Evropě, Miss Alerim z Rumunska předvedla vzdušnou akrobacii na kurtách a v síti. Se svými sestavami nám doslova vytřeli zrak akrobaté Zuma Zuma z Nairobi, kteří se s námi na konci představení dokonce vyfotili. Amra Duugu z Mongolska pak svojí plastickou akrobacií roztleskala celé publikum. Veliká legrace byla s klaunem Dua Carnellis, který si na manéž vybral z publika 4 diváky, a ti museli plnit jeho úkoly. Opravdu jsme se nasmáli. Nechyběly opět ani žonglérské výkony a medvědí revue. V závěru se po šapitó projeli dva medvědi na motorce, to bylo neuvěřitelné, řídili úplně sami. Cirkus Berousek nás rozhodně nezklamal a doufáme, že zase brzy přijede.

5. 6. 2014 Výlet do Postřekova
Do postřekovské tělocvičny přivezli velikou nafukovací trampolínu „AIR TRACK“ a místní cvičitelé nás pozvali, abychom si tam přijeli zaskákat. Rozhodli jsme se výlet do Postřekova spojit s návštěvou muzea chodských krojů, aby Cindy a Sofie poznaly místní kulturu. Vyrazili jsme tedy na kolech.
Nejdříve jsme zavítali do muzea, kde se nám všem moc líbilo. Poznali jsme kroje svatební, sváteční, všední i smuteční, paní Burešová nám vysvětlila celou jejich historii. 
Teta Verunka dělala překladatelku pro Sofii a Cindy, které z chodských krojů a tradic byly přímo nadšené. Když už jsme znali celou historii horního Chodska, odebrali jsme se do tělocvičny na slíbenou skákací trampolínu. Byla úplně jiná, než ta naše. Když už jsme byli úplně uřícení, odpočinuli jsme si a vyrazili navštívit tetu Jiřku, která pro nás napekla výborné buchty. Závěrem výletu byla ještě návštěva tety Věrky, od které jsme dostali spoustu mušliček od moře. Sofie a Cindy budou mít z tohoto výletu určitě nezapomenutelné zážitky.

25. 5. 2014 Setkání dětských světů v Halter Valley
Plzeňský kraj již počtvrté připravil den plný zábavy pro děti z dětských domovů, ale i pro širokou veřejnost. 
Setkání dětských světů se tentokrát uskutečnilo v prostorách westernového městečka Halter Valley nedaleko Dnešic u Přeštic. 
Autobus nás dovezl přímo na místo, kde se z nás rázem stali kovbojové. O dokonalou iluzi Divokého západu se zasloužila celá řada připravených aktivit s mottem „Divoký západ na českém západě“.
Ti z nás, kteří nenašli dostatek odvahy k jízdě na elektrickém býkovi či na koni, se mohli svézt koňským spřežením nebo vyzkoušet hod sekyrou na cíl, střílení z luku, hod lasa na tele, hod tomahawkem , či rozdělávání ohně bez sirek. Někteří si dokonce nechali namalovat obrátek na obličej. Zahráli zde také kapely Tři sestry Banditos a M. H. S. Zdarma zde pro nás bylo také připraveno občerstvení.
Cesta za dobrodružstvím Divokého západu se nám velice líbila a těšíme se na další akci Plzeňského kraje. 

19. 5. - 29. 6. 2014 Návštěva z ciziny
V rámci projektu zaměřeného na mezikulturní vzdělávání dětských domovů zvaném „Kde domov můj“, zajistila agentura AIESEC příchod dvou zahraničních studentek.
V pondělí 19. května k nám tedy přicestovala dvě děvčata. Představila se nám jako Cindy a Sofie, přestože jejich pravá jména jsou trochu jiná. Prý jsou složitá a asi bychom si je nezapamatovali. Jejich pokojem se stal obýváček ve II. patře. Hned, jak se ubytovaly, jsme se s nimi dali do řeči. Nejvíce si s nimi však rozuměli Bella, Maruška, Filda a teta Verunka. Vzali jsme je na krátkou procházku po Klenčí a postupně jsme se od nich dozvídali spoustu informací, mimo jiné také to, že Sofie pochází ze Singapuru a Cindy z Číny.
Děvčata se během pobytu zapojovala do všech našich aktivit, absolvovala s námi i několik výletů. Nejraději ze všeho však pomáhaly v kuchyni s přípravou pokrmů, naučily se dokonce uvařit i kynuté knedlíky podle receptu tety Jiřky
A protože všechno krásné jednou končí, ani návštěva děvčat netrvala věčně. Loučení s nimi bylo těžké pro každého z nás, protože za ten čas, který zde strávily, se staly součástí naší veliké rodiny. Na památku jsme od nich obdrželi spoustu dárečků, nejvíce se nám však líbily masky, které jsou symbolem čínské opery. Ani od nás Cindy a Sofie neodjížděly s prázdnou. Doufáme, že je ještě někdy uvidíme…

Vzkaz od Cindy a Sofie pro nás:
Sweet days
It was really a life – changing experience of coming to Robinson and getting to know these childern. Before taking this AISEC project. I was´t expecting that i would be so reluctant to part. 
After this 6 weeks I get to know Bella, Daniela, Filip, Jakub, Marie, Mirka, Tonda, Jakub, Šárka, Denisa, Karolína, Veronika, Anna, Dominik, Denis, Šimon, Vašek, Tomáš, Martin, Honza these zo childern. 
Each and every childi has their own uniqueness. They have the brightest smile and the purest soul in the world. Their smile touched my heart. Robinson is just like a big warm family. Although the childern here might not be biologically bonded, they learn to take good care of each other. They can be even more polite and obedient childern I have ever know before. Language is a big problém for smooth communication. However, we tried to learn some basic Czech words and used body language to communicate! I tis funny but it works well: Thanks for all the aunts in Robinson. We really appreciate the helb of all of you! Withotu you, we would not have such a fruitful experience. 
Special thanks to Veronika, who always help us to translate. Without her, we would not survive for one day!
Sincerely, Sophie & Cindy

17. 5. 2014 Připravený senior
Ve spolupráci s panem Jiřím Macháčkem a Waldemarem Janečkem jsme se podíleli na organizace akce „Připravený senior.“
Tyto akce proběhly hned tři a to v hotelu Hubertus v Poběžovicích, v sále Klenečského hotelu a v MKS v Domažlicích. 
Cílem akce „Připravený senior“ bylo připravit seniory na nástrahy každodenního života. Senioři zde viděli ukázky a nácvik sebeobrany, základy poskytování první pomoci, zhlédli také několik našich vystoupení a vystoupení taneční skupiny Avanti s Domažlic. K tanci a poslechu zahrála kapela Crystal band a pro každého, kdo přišel, bylo připraveno drobné občerstvení.
Všem přítomným lidem se akce moc líbila, dokonce jsme byli požádání, abychom ji zopakovali.
Děkujeme všem sponzorům, kteří se na této akci podíleli, především však panu Macháčkovi, který nám poskytl nemalý finanční dar a dále pak Staňkovské pekárně a Steatitu, kteří zajistili občerstvení.

30. 4. 2014 Přehlídka zájmové činnosti žáků speciálních škol
Každoročně pořádaná přehlídka zájmové činnosti žáků speciálních škol se letos konala opět v Horšovském Týně. I my jsme znovu přijali pozvání, abychom zde předvedli naši oblíbenou činnost – tancování. 
Společně se staňkovskými děvčaty jsme si zatancovaly street dance, latino dance, MTV dance a colu.
Sklidily jsme jako vždy veliký úspěch, tleskali nám dokonce i lidé, kteří představení sledovali z horšovskotýnského náměstí. Velice nás potěšilo pozvání ředitele školy pana Mgr. Thomayera, vystoupit s našimi sestavami v Německu.

29. 3. 2014 Maškarní bál v Klenčí
Stejně jako minulý rok jsme se i letos ujali organizace maškarního bálu. V pátek jsme připravili sál a v sobotu jsme vyrazili na rej.
Sešlo se zde mnoho pohádkových postaviček. Při vstupu do lesa Řáholce dostal každý malý dáreček a mohl vstoupit do pohádkové říše. Byla tam Včelka Mája s Vilíkem, víla Amálka, Maková panenka, Manka s Rumcajsem a Cipískem a spousta dalších pohádkových bytostí. Celou akci jsme zahájili naší zumbou a pak jsme se ujali předcvičování různých tanečků. Nechyběly samozřejmě ani soutěže. Bylo několik stanovišť, kde jsme si vyzkoušeli svoji odvahu, zručnost a bystrost. Za každý splněný úkol si každý účastník odnesl malou odměnu. Pak se zas tančilo a dovádělo. V průběhu jsme vystoupili s tancem MTV-dance a latinou.
Aby se ani maminky, tatínkové, babičky, tetičky a ostatní rodinní příslušníci nenudili, byla připravená soutěž i pro ně. Museli se svými ratolestmi tančit co nejdéle na parketu. Soutěž vyhrála maminka s malým tygříkem.
Největší úspěch celého maškarního reje byly balónky, které se na závěr snášely k zemi. Každý si mohl chytit ten, který se mu nejvíce líbil. Asi tak v půl šesté večerní se masky rozloučili a nezbylo nic jiného, než se vrátit zpět do reality.
Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na organizaci bálu.

22. 3. 2014 Muzikál Quasimodo
Za vystupování v soutěži Hanky Kynychové jsme vyrazili za odměnu do Prahy na muzikálové představení Quasimodo. Romantický muzikál podle námětu známého románu Victora Huga, Chrám Matky Boží v Paříži. Příběh krásné cikánky Esmeraldy a ošklivého hrbáče Quasimoda. Příběh v době, kdy víra v lásku byla to jediné, co měl. Doba, kdy se pro lásku umíralo. Muzikál plný zajímavých obrazů, působivá choreografie taneční skupiny Dea Men, vítězů show Československo má talent. Úžasná podívaná s akrobatickými kousky představitelky role kozy Džali.
Hlasitý smích se z hlediště linul při Quasimodově hře na sochy – socha-fufu, socha-fufu. To nás pobavilo natolik, že jsme druhý den trávili hrou socha-fufu Další zajímavý zážitek byl zvuk zvonů z chrámu Notre Dame. Jeviště se rozdělilo na dvě skupiny a bylo slyšet jen bim bam, bim-bam…
Muzikál se nám moc líbil, bylo zajímavé, jak se do děje zapojili všichni přítomní diváci. Doufáme, že se zase brzy vydáme na nějaké muzikálové představení.

8. 3. 2014 Mezinárodní den žen
8. 3. je den, který byl kdysi uznávaným svátkem všech žen. Tato doba sice již pominula, ale někteří tenhle svátek stále uznávají. V Klenčí se každoročně v tento den koná v místním kulturním sále oslava. Pro ty, kteří se sem přijdou bavit, je připravený bohatý program a také spousta občerstvení, k tanci a poslechu hraje živá kapela. My jsme na tuto akci byli také opět pozvaní.
Celý program zahájil místní mužský pěvecký sbor Haltravan. V jejich podání zaznělo několik lidových písní v doprovodu houslí, dud a famfrnochu. Chvilku se tančilo a pak přišla řada na naše vystoupení. Tentokrát jsme zde zatančili MTV-dance, latino dance a makarenu, neboli gangamstyle.
Nakonec jsme se občerstvili chlebíčky, koláčky, šátečky, zapili jsme to limonádou, dostali jsme malý dárek a vyrazili zpět domů.

17. 2. 2014 Kašperské hory
Rok utekl jako voda a my jsme zase vyrazili na lyžovačku do Kašperek. Tentokrát pod vedením tety Lenky, Jany a Petry. Protože se nám vloni lyžování velice líbilo, prodloužili jsme si letos pobyt na pět dní.
Mezi účastníky zájezdu byly pouze dvě pokročilé lyžařky, zbylých šest členů posádky na lyžích ještě nikdy nestálo. Po několika sjezdech se to většina z nás naučila, tedy kromě Denči, která po namáhavém snažení skončila v lyžařské škole, kde jí to instruktor Radovan po třech hodinách dřiny také naučil. Lyžovali jsme každý den od rána do večera, pauzu jsme měli akorát na oběd. Nejvíce se nám opět líbilo večerní lyžování.
Až na bolestivé poranění tety Petry, které se obtiskly froté ponožky na lýtka, se naštěstí nikomu nic nestalo.
Během pěti dnů se z nás stali výborní lyžaři a už se těšíme na příští rok, až si zase pojedeme zalyžovat do Kašperských hor. 

25. 1. 2014 Muzikál Mata-Hari
Paní Švábová, vedoucí obchodního oddělení divadla Brodway v Praze nám opět sponzorsky zařídila lístky na muzikálové představení Mata-Hari, a tak jsme vyrazili auty do Prahy.
Příběh pojednává o krásné Mata-Hari, která se jako mladá vdala za staršího důstojníka a odjela s ním do Indonésie. Tam se jí narodila holčička Non. Domorodci na počest narození děvčátka uspořádali velikou slavnost. Mata-Hari se zde naučila jejich domorodé tance. Zanedlouho se manželům narodil syn, který po narození zemřel. Důstojník smrt syna nezvládl, proto odjel s malou Non zpátky do Evropy. Mata-Hari zůstala v Indonésii sama, bez peněz, bez všeho. Proto se musela dostat zpět do Evropy, aby vydělala peníze a získala malou Non. V Paříži se setkala s mladým Pablem Picasem, který jí pomohl najít práci švadleny u bývalé varietní umělkyně. Ta si brzy všimla jejího talentu a zanedlouho vystupovala Mata-Hari v kabaretu. Stala se tak slavnou tanečnicí, která vystupovala po celé Evropě. Když Mata-Hari dostala nabídku pro německou rozvětku, neváhala. Byla přesvědčena, že vydělané peníze ji pomohou získat zpět ztracenou dceru. Spolu s nadějí poznala i velkou lásku s vojákem Vadimem. Jenže láska netrvala dlouho a Vadim byl odveden na frontu. Když byl zraněn, nemohla se Mata dostat k němu do vojenské nemocnice. Mata-Hari je nazvána špionkou, jenž předává informace, jak na ruské, tak i na německé frontě. Bohužel to není pravda. Samotný děj muzikálu začíná výslechem Mata-Hari ze špionáže, kde vypráví celý svůj smutný příběh. Na samotném konci muzikálu je Mata-Hari popravena. Muzikál se nám moc líbil, hlavně starší chlapci byli nadšeni z tanců mladých tanečnic.

4.1 2014 Tříkrálová sbírka
Je tu nový rok a s ním spojená každoroční akce – tříkrálová sbírka. Dne 4.1 2014 jsme se tedy v odpoledních hodinách vydali do Domažlic na její zahájení. Dorazili jsme do kostela, kde jsme si oblékli kostýmy oveček a společně s pastýřem jsme procházeli kostelem až ke chlévu, kde se narodil Ježíšek. Celou dobu, kdy pan Farář světil křídu a žehnal koledníkům, jsme Ježíška hlídali. Moc se nám to líbilo.
V sobotu a v neděli pak velké děti obcházely po skupinkách domy v Klenčí a v Trhanově. Každému, kdo přispěl třem králům do kasičky, pak napsaly vysvěcenou křídou na dveře nápis K+M+B 2014. 

27. 12. 2013 Výlet do Plzně
Jeden z posledních prázdninových dní tohoto roku nás vylákal do Plzně. Teta Ivča sponzorsky zajistila lístky do kina Cinema City v obchodním centru Plzeň Plaza. Tentokrát nás tam dovezla teta Jarka tranzitem.
Rozdělili jsme se na dvě skupinky, menší šli na rodinný dobrodružný film ve 3D Putování s dinosaury a starší si vybrali dobrodružný fantasy film Hobit 2: Šmakova dračí poušť.
Oběma skupinkám se kino moc líbilo. Mladší děti měly obrovský zážitek z 3D brýlí, díky kterým byly přímo vtaženy do děje a měly možnost stát se součástí světa, v němž vládnou dinosauři. Ti, kteří byli na Hobitovi, se už těší na 3. díl, tedy jeho pokračování. Byl to velice pěkně strávený den v povánočním čase.

24. 12. 2013 Vánoce
Tak jsme se konečně dočkali Vánoc. Letos je s námi trávila teta Věrka a Lenka. Dopoledne jsme vyrazili na hřbitov zapálit svíčku těm lidem, kteří tyto svátky nemůžou trávit s námi. Cestou jsme si zpívali různé koledy a říkali si různé vánoční zážitky.
Po příchodu do Robinsona jsme se naobědvali, měli jsme Štědrovečerního kubu. Celý den jsme se postili, abychom uviděli zlaté prasátko. Asi tak ve 14 hodin jsme se začali zkrášlovat, abychom se Ježíškovi líbili. Děvčata se namalovala a teta Lenka jim pak udělala vlasy a mohli jsme začít prostírat Štědrovečerní stůl. Skleničky jsme namáčeli do cukru a na každou dali plátek citronu. Z ubrousků jsme vytvořili krásné dekorace a doprostřed štědrovečerního stolu jsme umístili vánoční svícínek, který vyrobila Isabellka. Když bylo vše připraveno, mohli jsme začít večeřet. 
Po večeři jsme si zazpívali pár koled, abychom přilákali Ježíška. V tom zazvonil zvoneček a my jsme se celí natěšení přemístili do klubovny. Tady na nás čekala obrovská nadílka. Neváhali jsme. Usedli jsme ke stromku a začali rozbalovat. Každý dostal to, co si přál. Když jsme měli všechny dárky rozbalené, začali jsme odcházet zpátky do obývacího pokoje. Museli jsme jít několikrát, abychom všechny ty dárečky odnosili.
Když přišla teta Verunka na noční směnu, nevěřila vlastním očím. Prý jsme asi museli být hodní, když nám ježíšek nadělil tolik dárků.
Tento překrásný den jsme zakončili krásnou novou pohádkou „O dvanácti měsíčkách“, kterou dávali v televizi jako premiéru. Už se těšíme na další Vánoce, doufáme, že bude Ježíšek zase tak štědrý.:-)

16.12 2013 Vánoční čaj
Rok se s rokem sešel a je tu zase čas Vánoc a s tím naše každoroční vánoční akce zvaná Vánoční čaj. Připravili jsme si výborné občerstvení a odebrali se na dvůr, kde už stáli nedočkaví hosté. Všichni jsme dostali zapálené prskavky a zazpívali jsme pár vánočních koled. Někteří z nás měli připravené i vánoční básničky. Atmosféra byla opravdu nádherná. A ještě hezčí to bylo v klubovně, kde na nás čekala spousta dárečků. Dostali jsme perfektní lyžařské vybavení, kufry na kolečkách, brusle na led, různé společenské hry a spoustu jiných věcí.
Když jsme měli všechny dárky rozbalené, přemístili jsme se do herny, kde jsme hostům předvedli sestavy z projektu „ Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“, které se mimochodem všem moc líbily. Celá akce končila v 18 hodin. Už se moc těšíme na Vánoce, tedy na ty pravé :-).

23. -25.10 2013 Finále Hejbejte se
Již po čtvrté jsme se zapojili do projektu Hanky Kynychové – Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Celý tento projekt začal letním soustředěním v Praze. Podzimního soustředění jsme se také zúčastnili a najednou se přiblížilo finále. My jsme obsadili kategorie Aerobik kadet, Aerobik junior, muzikál, latino Dance, MTV Dance, Street Dance.
Na finálové závody jsme vyrazili již o den dřív. Tety pro nás připravily překvapení, celé tři hodiny blbnutí v Aquapalaci Praha. V neděli pak vypuklo semifinále, ze kterého bylo možné postoupit buď do finále nebo v lepším případě do superfinále. Do finále jsme se dostali s muzikálem a Stodské děti s Aerobikem mini. Street Dance, MTV Dance, Latino Dance, Aerobik Kadet, Aerobik junior postoupili do superfinále.
Pondělní atmosféra v Klubu Futurum byla velice vypjatá. Všichni byli nervózní. Nás naštěstí přišel podpořit náš patron Karel Voříšek v doprovodu Kláry Doležalové a dorazila i naše paní ředitelka. Tréma z nás velice brzy opadla. Byla zde totiž spousta známých osobností jako, Dara Rolins, Ewa Farna, Monika Bagárová, Genny Ciatty, Petra Doležalová, Leoš Mareš, Heidi Janků, Sabina Křováková a další známé tváře. Tyto osobnosti atmosféru velice zpříjemnily.
No a jak jsme vlastně dopadli??
• na 1. místě se umístily děti ze Stoda s Aerobikem mini,
• s Aerobikem junior jsme obsadili 2. místo,
• muzikál se umístil na 3. místě
• 3. místo jsme obsadili i v kategorii Street Dance,
• diplom za účast jsme dostali za latinu a MTV Dance.
Tedy sice říkají, že to byly naše poslední závody s Hankou Kynychovou, ale my pevně věříme, že je ještě přemluvíme a zúčastníme se dalšího ročníku tohoto projektu.

26.10 2013 Přehlídka divadelní činnosti Praha
Celostátní přehlídka vítězů v soutěži malé divadelní scény se v letošním roce konala v divadle Radka Brzobohatého v Praze.
Zúčastnili jsme se jako vítězové krajského kola s pohádkou O Palečkovi. Představení se nám povedlo a po vystoupení a dobrém obědě jsme za odměnu vyrazili do Aquaparku v Čestlicích.
Moc jsme si to užili a kromě krásných zážitků jsme si také domů přivezli spoustu sladkostí.

5. 10. 2013 Robinsonáda
Protože jsme do poslední chvíle nevěděli, jaké bude počasí, pojali jsme letošní robinsonádu netradičním způsobem. Všichni jsme se odebrali do sportovní haly, kde pro nás tety připravily soutěže ve čtyřech disciplínách.
Nejmenší si protáhli těla na opičí dráze a pak vyzkoušeli své síly při přetahování lana. Větší děti byly rozděleny do dvou kategorií - chlapci a děvčata. Holky mezi sebou soupeřily v přehazované a kluci si dali souboj ve fotbale. Z družstev nejmladších vyhrály děti ze Stoda, přehazovanou vyhrála děvčata ze Stoda a v kopané zvítězili chlapci ze Staňkova. Celý program zpestřilo poslední fotbalové utkání, ve kterém bojovalo družstvo vítězů, tedy staňkovských chlapců, proti tetám a strýčkům. Při tomto zápase se všichni velice pobavili. I přestože měli kluci zavázané nohy, vyhráli toto utkání na plné čáře. Jako odměnu za zasloužené vítězství si odvezli cenu za 1. místo, což byl slaný dort ve tvaru motýla. Sportovně unavení jsme se pak vydali domů. Na tuto Robinsonádu budeme určitě všichni dlouho a rádi vzpomínat. Snad se příští ročník také tak vydaří. Sportu zdar :-)

14. 9. 2013 Zahradní slavnost ve Stodě
V pořadí již 2. zahradní slavnost ve Stodě se konala ku příležitosti otevření dětského hřiště, na jehož vybudování byly využity finanční prostředky z Nadačního fondu Albert. Přestože předpověď počasí nebyla příliš příznivá, nakonec vše dobře dopadlo a obávaný déšť nepřišel. Už při vstupu do areálu Robinsona muselo být každému jasné, že dnes není běžný den. Návštěvníky totiž vítal pěkný nápis na vstupní bráně a žluté balónky kolem cesty. Program byl velmi rozmanitý a všechna vystoupení dokázala zaujmout. My jsme společně se staňkovskými dětmi zatančili zumbu. Děti ze Stoda zazpívaly písničku, věnovanou paní ředitelce. Nesmíme opomenout ani amatérské divadlo, které pobavilo všechny přihlížející. Velice nás zaujala také ukázka hasičské techniky, kterou pro nás připravili holýšovští hasiči.
Celý den nás provázela hudba. Občerstvení, které tety z Robinsona připravily, všem velice chutnalo. Také pro nás bylo připraveno několik soutěžících disciplín a odměn. Bylo to velmi příjemně strávené zářijové odpoledne.

Prázdniny 2013
Letošní prázdniny byly opět plné dobrodružství. Získali jsme během nich spoustu nových kamarádů, a to zejména na táborech, kterých bylo víc než dost.
Byli jsme na Rudolfově pile, na soustředění národopisného souboru na Babyloně, v Pasecích u Písku, nejvíce se nám však líbilo na táboře s Harrym Potterem v Boněticích.
V srpnu jsme pak vyrazili i s tetami na týdenní pobyt na Sycherák. Koupání v místním rybníku, sběr borůvek a jahod, jízda na kole, opékání vuřtů, to je přesně to, co k takové naší dovolené v chatičkách patří. Dokonce jsme také navštívili koňské stáje v Bernarticích a bazén na Přimdě. Nejvíce se nám však, jako každý rok, líbila noční bojová hra, které se kromě naší „bandy“ zúčastnily i některé děti z kempu. Tento krásný osmidenní pobyt jsme završili návštěvou kdyňského plaveckého bazénu, kde jsme se ještě pořádně vyblbli.
Doufáme, že se na Sycherák zase příští rok vrátíme.

2. 6. 2013 Dětský den ve Staňkově
Dne 1. 6. je svátek všech dětí a tak jsme to chtěli všichni, jak se patří, oslavit a pobavit se. Ve Staňkově v tenhle čas není o zábavu nouze. Spousta soutěží, kolotočů, cukrová vata, skákací hrad a zajímavý program místního sboru dobrovolných hasičů. V neposlední řadě je zde také zábavný moderátor, Karel Voříšek.
Bohužel tentokrát nám počasí nepřálo, celý den bylo zataženo, pršelo a byla zima. Proto se akce musela zrušit. Byli jsme zklamaní. Večer však zazvonil telefon a teta z dětského domova ze Staňkova nám oznámila, že pro nás připravili náhradní plán. Uděláme si soukromou oslavu v tělocvičně místní základní školy.
V tělocvičně byla připravena spousta soutěží a odměn. Spolu se staňkovskými dětmi si zatančily sestavy z projektu „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“. Když vše skončilo, nasedli jsme na vlak a jeli zpátky do Robinsona. Byl to sice netradiční, ale za to krásný den, který patřil jen nám, dětem.

28. 5. 2013 Albert triatlon tour
Nadační fond Albert ve spolupráci s triatlonistou Tomášem Slavatou uspořádali letos opět celorepublikovou sérii triatlonových závodů pro děti z dětských domovů Albert triatlon tour. My jsme vyrazili do Plzně, stejně jako minulý rok. Soutěžilo se v jízdě na kole, kačenkách a ve vytrvalostním běhu.
Naše reprezentace si letos vedla opravdu skvěle. Bella, Martin a Vašík se ve svých kategoriích umístili na krásném druhém místě. Byli jsme však velice potěšeni, protože jsme si domů odvezli dvě krásná horská kola značky Author. A jak jsme k nim vlastně přišli?
Chlapec, který se umístil na první příčce v Martinově kategorii, už kolo vyhrál vloni, tak jej věnoval Martinovi. Podobně tomu bylo i v kategorii chlapci 7-8 let, ve které soutěžil Vašík. Kluk, který vyhrál kolo, nebyl z dětského domova a tak se jej vzdal a jeho novým majitelem se stal právě Vašík.
Tímto bychom chtěli oběma chlapcům poděkovat. Za rok nám určitě přibudou do sbírky další nová kola

10. – 12. 5. 2013 Jarní kemp v Caparticích
Sluníčko, rozkvetlé louky a čerstvý jarní vzduch. Je tady čas podniknout zase nějaké to dobrodružství s naším kamarádem, vojákem Waldou, který pro nás zorganizoval jarní kemp v Caparticích.
Protože Waldovo akce máme velice rádi, vyrazilo nás hned devět. V přesile byla tentokrát děvčata ve složení Karolína, Anča, Bella, Verča, Danča, Marky. Kluci byli jen tří – Toník, Váša a Kuba.
Hned po příjezdu do Capartic jsme si začali stavět úkryty, do kterých bychom se schovali v případě hrozícího nebezpečí. K večeři jsme si opekli vuřty a pak jsme sledovali poučné filmy s vojenskou tématikou. První den se zdál být celkem poklidný. To se ale rázem změnilo. Ve 2 hodiny v noci nás vzbudil výbuch petardy a my museli rychle vyletět z postelí. Nebyl čas přemýšlet. Fofrem se obléci a utéci ven. Poplach!! To je to jediné, co se rozléhá po celé chatě. Vyběhli jsme ven a do dvou minut jsme museli být schováni v úkrytech. Následoval nástup a přesun zpět do vyhřátých postelí. Všichni jsme v této Waldově zkoušce odvahy uspěli na výbornou.
Druhý den nás čekal výstup na Čerchov a to ne jen tak ledajaký. Vyfasovali jsme plynové masky, které jsme měli buďto na obličeji, nebo v tašce přes rameno. Cestou jsme trénovali maskování se v přírodě a učili jsme se různým vojenským vychytávkám.
Po příchodu do tábořiště jsme museli zdokonalit bunkry, do kterých se schováváme před nepřáteli.
Po tomto náročném dni nás čekala výtečná večeře a hned po ní jsme vyrazili na táborovou diskotéku. Unavení jsme se pak odebrali do postelí. Ani druhá noc nebyla klidná. Opět nás v noci vzbudil poplach.
Víkend utekl strašně rychle a nám se nechce domů, tak prosíme Waldu, abychom tu ještě zůstali. Tetám by se po nás ale stýskalo a navíc musíme do školy, proto po obědě odjíždíme zpět do Robinsona. Už se těšíme, až zážitky z toho krásně prožitého víkendu sdělíme našim kamarádům. Bylo to opravdu nezapomenutelné dobrodružství :-).

5. 5. 2013 ZOO Praha
Teta Monča ze Stoda nás pozvala na výlet do Prahy, který zazponzorovala firma Murr ze Stoda. Zajistila jak autobusovou dopravu tam i zpět, tak i úhradu vstupenek do ZOO v Praze v Tróji.
Po příjezdu do Prahy jsme si nasadili batůžky se svačinou a hurá do pavilonu slonů. Na ty jsme se totiž těšili nejvíce. Chvilku jsme čekali venku, ale bohužel kromě jednoho slona, který hýbal chobotem sem a tam, se žádný jiný neukázal. Byli jsme zklamaní, ale pak jsme objevili vchod do vnitřního pavilonu a už jsme se jen kochali. Bylo tam i malé nemotorné slůně, které se neustále pletlo své mamince pod nohama. A jdeme dál. Od slonů přes žirafy, tygry, opičky až k výběhu lemurů. Tam jsme se také zdrželi. Pozorovali jsme, jak je pracovnice zoologické zahrady přišla krmit. Byli pěkně drzí a do ošatky s ovocem si chodili sami a jídlo jí tam „kradli“, jakoby se nechumelilo. Když se najedli, usadili se na zadní, roztáhli tlapky a pěkně se vyhřívali na sluníčku.
„Jů, dívejte, pojďte tamhle!“ Najednou někdo zavolal a všichni jsme se hrnuli k pavilonu goril, odkud se ozýval smích. Smáli jsme se všichni, a aby také ne. Malinká gorilka si vyloženě užívala, že je středem pozornosti. Skákala z houpačky na houpačku, dělala přemety a kotrmelce a bušila se do hrudi. Špulila na nás tlamičku a dělala různé legrační grimasy. Čas nám rychle utíkal a my jsme se pomalu sunuli k východu. „Teto, ještě chvilku, půjdeme se podívat ještě na tuleně!“ ozvalo se. A tak jsme se zastavili ještě tam. Sedli jsme si k bazénu a pozorovali je, jak plavou a dovádějí pod vodou. Najednou se ozvalo hlášení, že se bude zavírat a my jako návštěvníci museli ZOO opustit.
Cestou domů jsme si prohlíželi fotky a smáli se u nich. Domů jsme si přivezli plakát s malou darebnou gorilkou. Děkujeme za krásně prožitý víkendový den a spoustu zážitků.

24. 4. 2013 Přehlídka zájmové činnosti žáků speciálních škol
V kinosále Horšovskotýnského kina se letos konal už 26. ročník přehlídky zájmové činnosti žáků speciálních škol. My jsme na ní byli pozváni potřetí.
Žáci speciálních škol zde předvedli svůj talent. Během dopoledne jsme mohli shlédnout několik tanečních stylů, jako například country, zumbu, břišní tanec a mnoho dalších. Zaznělo i několik písniček a naše Markéta zarecitovala báseň.
Na své jsme si přišli i my, když jsme zhruba v polovině programu nastoupili na pódium a zatančili naší oblíbenou zumbu. Dalším naším vystoupením, tentokrát tancem MTV-dance, jsme završili první blok přehlídky.
Pak už nás čekal jen závěr, kdy pódium obklopily dívky ze ZŠ praktické, oblečené do kostýmů ve stylu 80. let. Po krátké promenádě v těchto převlecích následovalo poděkování a rozloučení se s přítomnými diváky. Těšíme se na další ročník přehlídky zájmové činnosti.

14. 4. 2013 Muzikál Casanova
Jelikož jsme od paní Švábové, vedoucí obchodního oddělení divadla Brodway v Praze, obdrželi zdarma několik lístků na muzikálové představení Casanova, vyrazili jsme vlakem do Prahy.
Měli jsme dobré spojení, takže po příjezdu do Prahy jsme šli rovnou k divadlu. Představení se nám velice líbilo a chtěli bychom poděkovat již zmíněné paní Švábové za nádherný muzikálový zážitek.

10. 4. 2013 Nejmilejší koncert ve Staňkově
Ve středu 10. dubna 2013 se v lidovém domě a v kině ve Staňkově uskutečnil již XXI. ročník nejmilejšího koncertu dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje.
Soutěžili se celkem v deseti kategoriích, my jsme se zařadili do soutěže v uměleckém přednesu a malé jevištní formy. S naší pohádkou „O Palečkovi“ jsme se umístili na 1. místě. Postoupili jsme tak do celostátního kola vítězů, které se bude konat v Praze.

25. 3. 2013 Matějská pouť
Jako každým rokem jsme se i letos vydali na Matějskou pouť do Prahy. Jelo nás šest a jedna teta. V Klenčí jsme se pohodlně usadili do autobusu a vyrazili. První zastávka byla ve Staňkově, kde se k nám přidaly další děti a tety. Poslední účastníky zájezdu jsme nabrali ve Stodě a pokračovalo se přímo na výstaviště v Holešovicích v Praze.
U vstupu na nás čekala Janička Buriánková spolu s Karlem Voříškem a několika dalšími lidičkami, kteří nás doprovázeli na atrakce. Zvonkovku, horskou dráhu, autíčka a twister nevynechal nikdo z nás. Velkým zážitkem pro nás byla 3D kosmická loď, která s námi prolétala těsně nad zemí mezi pyramidami a v bludišti. Byli jsme tak nadšení, že jsme se tam vrátili několikrát. Když jsme se všichni sešli na svačinu, vyprávěli jsme si, kdo zkusil jakou atrakci. Největší adrenalinový zážitek měl asi Filda, který šel na kolotoč a ten se s ním točil „až k nebesům“. Filda lítal asi 20 metrů vysoko. Byl nadšený, ale docela zmrzlý. Pravil: „Nahoře byla docela kosa.“
Samozřejmě, že na správné pouti nesmí chybět cukrová vata. A nechyběla. Nejdříve jsme ochutnali tu na špejli, a protože byla opravdu výborná, koupili jsme ještě pár kyblíčků domů ostatním na ochutnání.
Celé tohle nadšení pro děti z dětských domovů trvalo asi 4 hodiny. A tak jsme se pak přesunuli ke Křižíkově fontáně, kde pro nás byl připravený ještě koncert. Zazpívala nám Míša Nosková, Michal David a další známí zpěváci. Zhruba v 16 hodin jsme se rozloučili s přáteli ze sdružení Ve spojení a plní nezapomenutelných zážitků jsme se vydali zpět domů.

9. 3. 2013 Mezinárodní den žen
Stejně jako vloni nás pořadatelé této akce, členové KSČ z Klenčí pod Čerchovem, pozvali do sálu hotelu U Nádraží, abychom zpestřili program naším tanečním vystoupením. Tentokrát jsme pro tuto příležitost secvičili dvě sestavy, tedy Kadety – piráty a zumbu. Do hotelu jsme vyrazili hned po obědě. Hned u vchodu dostala každá žena na přivítanou karafiát. 
Pro návštěvníky akce i pro nás bylo připraveno drobné občerstvení. Za naše dvě vystoupení jsme sklidili velký potlesk a odměnu ve formě lízátka a džusíku. Organizátoři si nás pozvali rovnou i na příští rok, a protože my tančíme rádi, účast jsme přislíbili. Byli bychom velice rádi, kdyby se pro nás vystupování na MDŽ stalo tradicí.
23. 3. 2013 Maškarní bál v Klenčí
Letos jsme s přípravou na maškarní bál začali už o den dříve, protože nás pořadatelé poprosili o pomoc s výzdobou sálu a přípravou programu. To jsme zvládli během pátečního odpoledne a už jsme se těšili na sobotu, až se oblečeme do kostýmů.
Hned po sobotním obědě jsme se začali proměňovat v pohádkové postavy. Kašpárek z kouzelné školky, princezna se zlatou hvězdou na čele, želvy Ninja, Bořek stavitel a spousta dalších bytostí vyrazila do hotelu U Nádraží, kde už čekalo spoustu masek. 
Celé odpoledne jsme soutěžili v různých disciplinách a vysoutěžili si tak spoustu sladkostí. Program maškarního bálu jsme zpestřili vystoupením MTV dance a zumbou z projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Oba tance se přítomným divákům líbily.
Zpět do Robinsona jsme dorazili po osmnácté hodině. Najedli jsme se, osprchovali a těšili se po tomto náročném dni do svých postýlek. Možná, že se nám o pohádkovém maškarním plese bude v noci zdát…

14. – 16. 2. 2013 Kašperské hory 
Protože jsme od Ježíška dostali kompletní lyžařskou výbavu, mohli jsme o jarních prázdninách vyrazit na hory. Už od Vánoc jsme se na lyže strašně těšili, ikdyž jsme do poslední chvíle netušili, jestli nám lyžování půjde, nebo ne.
Konečně jsme se dočkali. Ve čtvrtek vyrazila naše třináctičlenná posádka v čele s tetou Luckou, Lenkou a Janou do “Kašperek“. Po ubytování v místním dětském domově následoval oběd, po kterém jsme konečně vyrazili na svah. Nasadili jsme lyžáky, helmy, zacvakli lyže a lanovkou vyjeli na vrchol sjezdovky. Pro většinu z nás se kopec zdál být prudký, ale po několika sjezdech z nás strach opadl a stávali se z nás čím dál tím lepší lyžaři. Po pěti hodinách na svahu jsme se odebrali zpět do dětského domova, kde jsme se navečeřeli. Lyžování se nám líbilo natolik, že jsme tety ještě přemluvili na večerní lyžování. To se nám líbilo snad ještě více, než to denní. Sjezdovka se totiž proměnila v diskotéku. Lyžovali jsme za doprovodu muziky a blikajícího barevného osvětlení. Večerní lyžování končilo ve 21,00 hodin. Vrátili jsme se tedy zpět do dětského domova, osprchovali se a ještě než nám tety přišly ohlásit večerku, spali jsme jako malé dětičky.
Druhý den jsme opět trávili na svahu. Lyžování nás bavilo stále víc a víc. Ani druhý večer jsme neměli dost a opět jsme vyrazili na večerní lyžovačku. A před námi byl najednou poslední den, kdy jsme se na sjezdovku vydali opět hned po snídani. Náš pobyt v Kašperských horách končil obědem v dětském domově. Kdyby to bylo jen trochu možné, zůstali bychom tu minimálně ještě jeden týden. Už se těšíme na příští rok, až se sem znovu vrátíme.

Výlet do Prahy 7. 2. 2013
Kouzla Pavla Kožíška, další krásný nezapomenutelný den. Tuto akci pro nás vymyslela a zařídila teta Lenka. Ráno jsme v Klenčí nastoupili do autobusu směr Praha. Asi za dvě hodiny jsme dorazili na místo. Čekal nás program známého kouzelníka Pavla Kožíška plný kouzel a zábavy. Do svých kouzel zapojil i nás diváky. Všichni jsme zírali na jeho neuvěřitelné kousky a kouzla. Po ukončení kouzelnického programu na nás čekalo ještě další překvapení. Teta Lenka nám zařídila odpoledne v Beckilandu. Spoustu atrakcí, trampolíny, skluzavky, vláček a mnoho dalších zábavných prvků, no zkrátka něco pro nás. Řádili jsme jako blázni a náš čas se opět nachýlil ke konci. Nezbývalo nám nic jiného, než nasednout do autobusu a nechat se odvézt do Robinsona.

Bowling v Plzni 2. 2. 2013
Teta Jarka pro nás vymyslela další skvělou akci, a sice bowlingové klání v Plzni. Pozvala nejen nás z Robinsona z Klenčí, ale také děti ze Stoda a Staňkova. K našemu velkému překvapení na nás v Plzni čekali naši kamarádi ze sdružení Vespojení. Rozdělili jsme se do několika skupin a boje o zlatou příčku mohli začít. Někomu to šlo líp, někomu hůře. Všichni se ale skvěle bavili a den rychle utíkal. Po několika hodinách byly výsledky jasné. Na první příčce skončilo družstvo tety Jarušky. Nejvíce bodů celkem měl strejda Vláďa, který si za svůj výkon odnesl velikou plyšovou žirafu. Také nesmíme zapomenout na Karla Voříška, který nás moc potěšil svojí návštěvou. Už se těšíme, až připravíme odvetu.

Zimní kemp Capartice 1. – 3. 2. 2013
S naším kamarádem Waldou Janečkem jsme podnikli další vojenský kemp. Tentokrát vyrazili velcí kluci – Filip, Mário, Míša, Patrik, Martin a Toník. Na tři dny jsme opustili Klenčí a vyjeli do nedalekých Capartic. Ubytovali jsme se na chatě a zábava mohla začít. Plnili jsme různé úkoly, samozřejmě s vojenskou tématikou. Hlavním úkolem bylo naučit se maskovat v přírodě, na sněhu a v lese. Walda nám ukázal, jak to udělat, aby nás nikdo nepoznal a neviděl. V noci nás překvapil poplach. Jako neřízená střela jsme vyletěli z postelí, rychle jsme se oblékli a běželi ven. Byl to táborový bobřík odvahy, protože jsme chodili po tmě lesem. Poplach se opakoval i druhou noc, to už jsme věděli, co nás čeká a byli jsme lépe připraveni. Celý víkend rychle utekl, a kdybychom mohli, zůstali bychom tam třeba celý týden. Kemp se nám moc líbil a už se těšíme na další Waldovu akci.

Maškarní bál Postřekov 27. 1. 2013
Nastal čas maškarních bálů, to je něco pro nás a naše děti. A začínáme tentokrát v Postřekově. Dokonce nás místní pořadatelé poprosili, abychom si připravili nějaké vystoupení. Kluci a holky tedy secvičili jejich oblíbenou zumbu - choreografii, kterou známe z projektu Hanky Kynychové. Tímto vystoupením tedy dětský maškarní bál zahájili. Potom se všichni převlékli do kostýmů a masek a už tančili na parketě. V průběhu bálu se účastnili všech her a soutěží, ve kterých obdrželi spoustu sladkých odměn. Na bále v Postřekově se nám moc líbilo, tešíme se na další

Tříkrálová sbírka 5. – 6. 1. 2013
Jako každoročně naší první akcí v novém roce byla i letos Tříkrálová sbírka Diecézní charity. Naše děti se opět aktivně zúčastnily. Na faře v Klenčí se oblékly do kostýmů králů a rozdělily se na skupinky. Po celou sobotu koledovaly po Klenčí, zpívaly písničky a vysloužily si spoustu odměn. Další skupinka dětí jela na zahájení do kostela do Domažlic. Tradiční narození Ježíška a příchod tří králů do Betléma doprovázely krásné koledy a jiné písně. Věříme, že prostředky získané prostřednictvím sbírky pomůžou dobrým lidem. 

Vánoce 24. 12. 2012
Rok se s rokem sešel a je tu zase Štědrý den. Jeden z nejhezčích dní jak pro nás, tak i pro děti v rodinách. Letos s námi tento den trávily teta Lucka, Lenka a Věrka. Krásný den plný štědrovečerních specialit, cukroví a hlavně tradičních českých televizních pohádek. Počasí sice naznačovalo, že bude jaro, ale to nás neodradilo od toho, abychom si tento den udělali pěkný. Po obědě jsme vyrazili na vycházku zapálit svíčku na hřbitov pro ty, kteří už nemůžou být s námi a slaví si své Vánoce v nebi. Potom jsme se pomalu začali připravovat. Tety nás učesaly, namalovaly a připravily nám slavnostní večeři, zbývalo už jen prostřít stůl, o což se postarala děvčata, a mohli jsme začít jíst. Po večeři jsme si zazpívali dvě koledy a tím přilákali Ježíška. Zazvonil zvoneček a my vyběhli do klubovny, kde na nás čekal stromeček se spoustou dárků, každý pod ním našel to, co si od Ježíška přál a také něco navíc. Dokonce ani na tety Ježíšek nezapomněl, dostali novou žehličku a moc se jim líbila. Doufáme, že příští Vánoce strávíme podobně jako ty letošní, protože byly opravdu skvělé.

Muzikál 22. 12. 2012
Odměnou za druhé místo v kategorii Muzikál projektu Hanky Kynychové byly lístky na muzikálové představení Kapka medu pro Verunku. Moc jsme se na tento den těšili, nejen že se podíváme na Vánoční trhy na Staroměstské náměstí, ale hlavně zavítáme do divadla Hybernia. Počasí sice nebylo úplně nejvlídnější, ale to nám vůbec nevadilo. Místo vánočních trhů jsme se šli raději podívat do Palladia, abychom nestydli venku. Potom už hurá do divadla. Měli jsme opravdu krásná místa, první řada na balkóně, krásný výhled na podium. Muzikál byl nádherný, skvěle zahraný, skvěle odzpívaný, na konci jsme stáli a tleskali asi dvacet minut. A to nejen profesionálním hercům a zpěvákům, ale také naším kamarádům, tedy dětem z DD Tišnov, kteří si mohli zazpívat a zatančit přímo na pódiu.

Vánoční čaj 17. 12. 2012
Opět tradiční posezení před vánoci, náš oblíbený Vánoční čaj. Copak nám asi letos Ježíšek nadělí? Přichystali jsme jídlo, pití, cukroví i vánoční čaj. Okolo čtvrté hodiny začali chodit první hosté, paní ředitelka Jana Koubová, zaměstnanci Robinsona, paní ředitelka klenečské základní školy Jarmila Novákova a sponzoři, tedy pan Tichý z domažlické optiky, pan zubař Kadlec, náš kamarád Walda Janeček a pan Macháček, který nás podpořil v projektu Hanky Kynychové. Děti si pro hosty připravily malé hudební pásmo. Zpívali i ti nejmenší. Tři krásné netradiční vánoční koledy otevřely vánoční atmosféru a přivolaly Ježíška. Ten byl na nás letos moc hodný. Abychom mohli o jarních prázdninách vyrazit na hory, přinesl nám nové lyže a kompletní výbavu, dále různé hry, puzzle a další drobné dárky a to ještě nebyl štědrý den…

Maturitní ples 7. 12. 2012
Tak nás ta zumba začala bavit a vyrazili jsme se předvést na maturitní ples do Domažlic. Dokonce se do tancování zapojili i kluci – Martin, Míša a Mário. Protože jsme před maturákem měli ještě chvilku čas, vzala nás teta za odměnu na pohár. V Bonjouru už na nás čekali a poháry nám udělali jako sponzorský dar zadarmo, za což jim mimochodem moc děkujem. Na posilnění jsme si dali ještě colu a vyrazili do městského kulturního střediska na maturitní ples. Když jsme viděli plný sál lidí, dostali jsme trému. Ale hned, jak jsme nastoupili na parket a začali tančit, nervozita opadla. Naše vystoupení sklidilo velký potlesk. Byli jsme moc rádi, že se to líbilo a určitě chceme zumbu ještě někdy zopakovat.

24.-26.11.2012 Finále Kynychová
Měsíc utekl jako voda a my vyrazili do Prahy na finálové závody. Jeli jsme už o den dříve, protože si pro nás tety připravili malé překvapení. Teda nakonec to bylo mnohem větší překvapení. Po příjezdu do Prahy nás vzaly do jedné restaurace na oběd, měli jsme výbornou polévku a boloňské těstoviny. Pak nám oznámily, že to není všechno, že nás večer čeká muzikálové představení Popelka na ledě. To byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Nádherné kostýmy, skvělí krasobruslaři, herci i zpěváci, tety prostě chtěly, abychom si z vystoupení vzali příklad a předvedli podobné výkony na finále. Další den nás čekaly ukázky a rozřazování do finále a superfinále, tam jsme se dostali s piráty, zumbou, muzikálem a MTV Dance. Druhý den už se soutěžilo o medaile, těch jsme si nakonec odvezli hned několik, 1. místo za aerobik mini ve finále, 2. místo v superfinále za aerobik kadet, 2. místo v superfinále za muzikál a bramborové medaile v zumbě. Příští rok jich ale povezeme ještě víc! Na závěr bychom rádi poděkovali panu Macháčkovi, který nám přispěl na kostýmy nemalou finanční částkou. 

22.-25.10.2012 Soustředění Hanka Kynychová
Letos jsme se opět zúčastnili projektu s Hankou Kynychovou, na letním soustředění jsme se naučili sestavy jednotlivých kategorií a teď nás čekalo jejich představení a postoupení do finálových závodů. První den soustředění jsme museli ukázat, co jsme se naučili, vše jsme zvládli a měli před sebou tři dny tvrdého tréninku a vylepšování choreografií. Nesmíme zapomenout na pěkné ubytování v hotelu Evropa na Václavském náměstí v Praze. Moc dobře nám vařili, a tak jsme měli každý den dostatek energie na cvičení. Soustředění se chýlilo ke konci a my museli podat ten nejlepší výkon, abychom mohli postoupit. Naštěstí se nám jednotlivá vystoupení povedla a my se můžeme těšit na finálové závody, které budou v listopadu v jednom z největších tanečních klubů v Praze, ve vyhlášeném Sasazu. 

19.-21.10.2012 Víkendový kemp Capartice
S naším kamarádem vojákem Waldou Janečkem jsme si udělali krásný víkend v Caparticích. Když jsme přijeli, ubytovali jsme se a pak se rozdělili do družstev. Asi po dvou hodinách jsme si šli prohlédnout naše bunkry. Hráli jsme si a běhali po lese. Pak byla večeře, po které jsme se koukali na film o judu a bojových sportech v armádách. V noci byl poplach a my museli být do tří minut v bunkru a ubránit se. V sobotu ráno byla rozcvička, následovala hygiena a snídaně. Potom jsme vyrazili do Klenčí na střelnici. Po obědě jsme si šli odpočinout. Odpoledne jsme hledali hýkala (maskovaného člověka ). Se strejdou Mírou jsme měli ukázku napadení na louce, cvičili jsme judo. Večer následovala diskotéka a nechyběl ani ohňostroj. V neděli byl výlet na Rudolfovu pilu, cestou jsme se schovávali a vzájemně hledali. Nakonec se vyhodnocoval celý víkend. Všichni jsme dostali hodnost svobodníka, až pojedeme znovu.

22.9.2012 Robinsonáda
Naše Robinsonáda letos oslavila pětileté výročí. Už po páté jsme pro děti z Robinsona, Staňkova, Horšovského Týna i pro veřejnost uspořádali tradiční odpoledne. Tentokrát nám ale počasí nepřálo, celý týden propršelo a nám bylo jasné, že na zahradě hry a soutěže pro děti připravit nemůžeme. Měli jsme ale v záloze plán B, a sice uspořádat Robinsonádu ve sportovní hale. Sice to bude trochu netradiční, ale hlavně že budeme moct dětem udělat pěkné odpoledne. Vše se vydařilo podle plánu. Dětí se sešlo okolo padesáti, hry a soutěže se moc líbily a děti si odnášely nejen úsměv na rtech, ale taky spoustu dobrot a dalších dárečků. I přes nepřízeň počasí se nám odpoledne vydařilo a už začínáme přemýšlet, jak obzvláštníme tu příští, už šestou, Robinsonádu.

Prázdniny 2012
Během letošních letních prázdnin na naše děti čekalo několik táborů, taneční, paintbolový, soustředění Národopisného souboru Drnálek, tábor s Harrym Potterem a další. V červenci celý Robinson vyrazil na týdenní pobyt na Sycherák, kde si to všichni moc užili. Jezdili jsme na kolech, podnikali různé výlety, hráli hry a také pekli buřty a grilovali. Srpen byl opět plný táborů, ale také příjemného lenošení u bazénu na zahradě. Konec prázdnin jsme s tetami strávili na Babylonském srubu, tady jsme se rozloučili s prázdninami a s létem a začali se těšit na školu a paní učitelky.

2.6.2012 Tour de Kids
Společnost Citroen pořádala několikátý závod ze série Tour de Kids. Tentokrát se cyklistické klání konalo na plzeňském náměstí. Jelikož jsme dali dohromady náš vozový kolový park a společně s tetami docela dost trénovali, mohli jsme se tohoto závodu zúčastnit. Bylo několik kategorií, a tak si mohli zasoutěžit skoro všechny děti. V první kategorii jsme měli našeho nejmenšího favorita Páju, který soutěžil v jízdě na odstrkovadle. Další kategorie jsme také obsadili. V semifinálových rozjížďkách se skoro všechny děti dostaly do postupového finále, tam ale bohužel mezi silnou konkurencí na místa vítězů nedosáhly. Největší bojovnice Danča bojovala tak svědomitě, až při předjíždění poslední soupeřky spadla z kola a o železnou zábranu si vyrazila zub. Naštěstí včasným zásahem zubaře se zoubek dostal zpět na své místo a Danča jako statečná bojovnice pro nás stejně vyhrála.

31.5.2012 Albert Triatlon Tour
Nadační fond Albert pořádal po roce zase závody s názvem Albert Triatlon Tour. Seriál několika závodů zavítal i do Plzně, kam jsme s našimi dětmi vyrazili soutěžit. Sestava ve složení Bella, Danča, Tonda a Váša s doprovodem tety Verunky nasedla do auta a odjela do Plzně. Tam se děti rozdělily do svých kategorií. Soutěžilo se v běhu, jízdě na kole a chození kačenek. Naše výprava byla velice úspěšná. Váša a Bella skončili na krásných druhých místech a Danča obsadila zlatou příčku a vyhrála krásné horské kolo od Authora.

5.5.2012 Oslavy osvobození Domažlice
Další volnou sobotu jsme využili, jak je naším dobrým zvykem, k celodennímu výletu do Domažlic, kde probíhaly oslavy osvobození. Jeli jsme už ráno vlakem, všechny děti s tetou Lenkou, Luckou a Janinou. Na náměstí jsme shlédli kolonu historických vojenských aut a motocyklů, u každého auta jsme se zastavili a vyfotili se. Nejvíce se nám líbila vojenská sanitka a naleštěná vojenská motorka. Dokonce se s námi vyfotilo i několik vojáků. Další program pro nás připravila teta Jana, která nám domluvila prohlídku u profesionálních hasičů. Tam se nám všem moc líbilo. Prohlídli jsme si celou hasičskou zbrojnici, vybavení, které hasiči mají, když hasí požár. Dále nám ukázali instruktážní video, které bylo velice poučné. Dokonce nám na samém konci exkurze dali hasiči malé sladké odměny. A za to, že jsme celý den poslouchali a chovali se slušně, jsme si zasloužili velké zmrzlinové poháry.

4.4.2012 ZOO Plzeň
Den s Plzeňským krajem v ZOO v Plzni, na tenhle výlet jsme se moc těšili, protože v ZOO už jsme dlouho nebyli, některé z dětí tam ještě nebylo vůbec. Takže jsme byli moc rádi, když nás teta Lenka naložila do autobusu, a vyjeli jsme směr Plzeň. V ZOO byla spousta zvířátek, dokonce tam volně pobíhali lemuři. Opice, hadi, šelmy, tučňáci a mnoho dalších krásných zvířat. Všechny jsme moc obdivovali. Ale nebylo to jen o zvířatech, bylo tady připraveno spoustu doprovodných akcí. Mohli jsme si tam malovat, vyrábět, hrát si. Celé odpoledne bylo moc hezké, a tak se nám nechtělo ani domů. Do ZOO nás přišel pozdravit pan hejtman, a dokonce nám slíbil, že se zase na nějaké další akci setkáme.

24.3.2012 Matějská pouť
Již potřetí nás naše hodné tety vzaly na Matějskou pouť do Prahy. Jeli jsme autobusem spolu s dětmi ze Staňkova a ze Stoda. Okolo desáté jsme dorazili na pražské výstaviště, kde tradiční pouť probíhala. U vchodu na nás čekali naši kamarádi z OS Ve spojení, kteří nás po celý den doprovázeli po atrakcích a dokonce si s námi i zajezdili. Počasí nám letos přálo, bylo hezky, svítilo sluníčko, a tak jsme si mohli vše dostatečně užít. Ani nás nečekaly žádné dlouhé fronty, takže se každý dostal na všechny atrakce, na které chtěl. Jako první jsme vyzkoušeli ruské kolo, byl z něj opravdu krásný výhled na celou Prahu. Dále následovaly kolotoče, houpačky, strašidelný hrad, potom přišly na řadu adrenalinové atrakce. Na ty se odvážili jen ti stateční. Po maratonu atrakcí nás čekal ještě koncert Michala Davida a muzikálových zpěváků, na kterém jsme si zatančili a zazpívali několik známých písniček. Naštěstí nikomu nebylo z točení a houpání špatně, a tak jsme tenhle krásný den mohli zakončit výbornou zmrzlinou.

11. – 12. 6. 2011 Dobrodružství malých indiánů
Dvoudenní akce s názvem Dobrodružství malých indiánů začala v sobotu dopoledne, kdy náčelník Apačů rozdal malým indiánům tajnou zprávu, kterou měli donést až do indiánské vesnice. Po cestě bylo nutné projít indiánskou stezkou. Na té postupně plnili úkoly jako krocení mustanga, rýžování zlata, hon dravého ptáka a další. Na konci stezky dostal každý indiánskou čelenku. V indiánské vesnici (Rudolfova pila) se po dobrém obědě indiáni učili country tanec a následovala lovení buvola a hadů, aby bylo co jíst. Večer se všichni zúčastnili stezky odvahy, při které museli dojít k šamance, vylovit z nádoby zlatý kámen a poté mohli být pasováni na pravého indiána.
Druhý den začal rozcvičkou, dopoledne se hrály hry a v zápalu her někdo ukradl zlato i se strážkyní a indiáni ji museli najít a vysvobodit. Což se jim nakonec podařilo. Tím byl víkendový pobyt ukončen a my doufáme, že nebyl poslední, a že pro nás naše tety zase něco podobného připraví. 

18. 6. 2011 Běh pro život
Letošní ročník Běhu pro život se konal také v Plzni, a protože teta Lucka všechno krásně zařídila a zajistila pomocí Nadačního fondu Tesco naši bezplatnou registraci, mohli jsme i my přispět na dobrou věc. Čtyřkilometrovou trať někteří z nás proběhli, někteří prošli a ti nejmenší se vezli v kočárku. Celou akci doprovázel pestrý program. Děti se mohly nechat namalovat, programem provázela Ivana Gottová, kterou jsme všichni viděli poprvé naživo, a moc se nám líbila. Každý z nás dostal na startu běhu originální tričko, startovní číslo, na konci zase krásnou zlatou medaili a spoustu dárků, které nás moc potěšili. Celý výtěžek daruje Nadační fond Tesco na zajištění dvouleté domácí péče pro 160 onkologicky nemocných dětí. A tak jsme si mohli při zpáteční cestě ve vlaku říct, že i díky nám a naší aktivitě a podpoře se budou mít nemocné děti líp.

23. 6. 2011 Albert Triatlon Tour
Albert Triatlon Tour pořádal ve spolupráci s triatlonistou Tomášem Slavatou celorepublikovou sérii triatlonových závodů pro děti z dětských domovů. Cílem této akce bylo seznámení dětí s projektem, tedy především prostřednictvím sportu motivovat k aktivitě, účasti na vlastním životě a probudit v nich zdravé sebevědomí. Z Robinsona na Triatlon do Klatov vyrazily čtyři naděje – Ludvík, Martin, Milan a Veronika. Bez velkého tréninku se jim podařilo umístit se na předních místech. Verča byla ve své kategorii první, Milan druhý, Martin i Ludvík se dělili o čtvrtou bramborovou příčku. Součástí triatlonu byl běh, jízda na kole a skákání žabáků. Na další ročník začneme víc trénovat a určitě získáme další medaile, shodli se všichni zúčastnění. 

2. 7. 2011 Tajemný hrad Ronšperk
Tři sudičky, odvážná princezna, smutná královna i tři chrabří chasníci měli důležité role při záchraně tajemného hradu Ronšperk. Kulisou pro sobotní akci určenou dětem, které splněním několika úkolů zachraňovaly říši pohádek, byl poběžovický zámek. Takhle nějak začínal článek v novinách, a jak se líbilo našim dětem? Robinsoňata procházela prostory zámku v doprovodu průvodce oblečeného do dobového kostýmu. Do příběhu je na hradním dvoře zasvětily tři sudičky. Děti pomáhaly od zlého draka, který obsadil hrad, střílely z luku, celé odpoledne si opravdu užívaly. Přihlížející dospělí, mezi nimi i naše tety, ocenili dlouhým potleskem efektní vystoupení sedmi tanečnic s ohněm. 

5. 7. 2011 Dětský den v Polžicích
V Polžicích pořádali místní občané dětský den, mezi ně patří také naše teta Petra, která nás pozvala, zajistila nám dopravu a my jsme díky ní mohli zahájit prázdniny tímto krásným dnem. Počasí nám přálo, a tak jsme si užívali sluníčka i her, které pro děti polžičtí dobrovolníci připravili. My jsme měli na starosti také jedno stanoviště, a sice malování dětí na obličej, což náš malíř Ludva perfektně zvládal a kolem nás začali běhat spidermanové, kočičky, pejskové a klauni. U každé další soutěže dostaly děti odměny, největší radost měly z párků v rohlíku. Tancování a dovádění doprovázely dětské písničky. Také tombola byla hodně bohatá, a tak jsme domů odjížděli s plným kufrem dobrot a odměn.

14. 7. 2011 Divadlo v Poběžovicích
Dalším prázdninovým výletem bylo divadlo v Poběžovicích. Do Poběžovic jsme jeli vlakem, potom jsme došli do místního kina. Tady se konalo divadelní představení O perníkové chaloupce aneb popletená pohádka. Dětem se vystoupení moc líbilo, mohly se totiž aktivně zapojit do děje, dávaly různé náměty a opravovaly pohádku podle svých představ. Bylo to krásně strávené odpoledne plné vyprávění, písniček a humoru a děti si mohly ověřit, jak dobře znají tuto známou pohádku. 

3. – 8. 8. 2011 Zlenice
Letos se opět naše děti spolu s dětmi z DD Staňkov a tetami Jaruškou, Hankou a Ivčou zúčastnily letního soustředění spojeného s projektem Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. Letní soustředění trvalo šest dní. Děti i tety se učily nové choreografie, seznamovaly se s jednotlivými kroky a pohyby. Tréninky byly po všechny dny velmi vydatné, zbyl ale i čas na bohatý zábavný program. Tentokrát jsme se seznámily s herci seriálu Ulice, Ordinace v Růžové zahradě a dalšími moderátory TV Nova. Poznaly jsme nové kamarády z dětských domovů, nové soupeře do podzimního finále. Jsme nabité energií a na finále musíme nacvičit všechny disciplíny, letos se zapojíme do Aerobik Mini, Aerobik Kadet, Aerobik Junior, Zumba, Hip hop, Muzikál a přemýšlíme i o volné disciplíně. Každopádně za celý pobyt děkujeme Hance a jejímu týmu a našim skvělým tetám!

13.8. – 20. 8. 2011 Sycherák
V tomto termínu, letos už potřetí, trávily děti prázdniny v rekreačním středisku Sycherák. Opět z Klenčí odjely téměř všechny děti, kromě těch nemocných. Zabalili jsme oblečení, obuv, kola, kolečkové brusle a spoustu dalšího sportovního náčiní a vlakem jsme vyrazili směr Borek u Tachova. 
Ze začátku pobytu se nám počasí moc nevydařilo…. Poprchávalo…Místo koupání v místním rybníku jsme navštívili bazén v Tachově. Po večerech jsme hráli různé hry a soutěžili mezi sebou, dokonce jsme se dočkali i noční hry Bludičky, kterou pro nás vymyslela a naplánovala teta Verunka. Čas běžel rychle a náš pobyt se přehoupl do druhé poloviny, to znamená, že se u nás vystřídaly tety, a vypadalo to, že s sebou dovezly teplé a slunečné počasí. Druhá půlka už byla tedy ve znamení sluníčka a my jsme mohli vyrazit k vodě. K zapůjčení byly i šlapadla a lodě, tak jsme toho s radostí využili. Zašli jsme i na dobrou točenou zmrzlinu, procházeli se po okolí. Děti si zajezdily na kole. Večery jsme trávili u ohně a kytarou, strejda od tety Jiřky nás naučil spoustu nových trampských písniček. Pobyt se jako vždycky vydařil a nám se ze Sycheráku vůbec nechtělo zpátky do Klenčí. Ale na druhou stranu se můžeme začít těšit na léto následující, protože to teta Jaruška určitě zase naplánuje a domluví a my se na Sycherák zase dostaneme.

17. 9. 2011 4. Robinsonáda
Robinsonáda 2011 odstartovala 17. 9. 2011 v Klenčí pod Čerchovem. Musím uznat, že letošní rok se sešlo hodně lidí. Za finanční podpory Nadačního fondu Albert se otevřela zrekonstruovaná zahrada pro děti z Robinsonu, ale i pro veřejnost. Na zahájení byla přítomna naše paní ředitelka domova Jana Koubová a místostarosta Klenčí pod Čerchovem pan Kulík, zástupci DD Planá, DDÚ Plzeň a dalších organizací. Program byl velmi nabitý. Na zahájení zatancovaly děti z národopisného souboru Drndálek, dál vystoupila šermířská skupina Kargen Staňkov. Potom se děti ve skupinkách vypravily napříč Klenčím po stopách Robinsona Crusoe na různá stanoviště (např. kimmovka, skákání v pytli, malování mapy). Cíl putování byl na letišti pod Klenčím. Tady už na děti čekalo občerstvení a další soutěže, tentokrát pod vedením členů modelářského leteckého klubu Klenčí. Tito lidé připravili přehlídku letadel, při které se tajil dech nejen malým dětem, ale i dospělým. Byla to nádhera!
Dále následovalo vystoupení Rockandrollu tet a dětí z Robinsona, které rovněž sklidilo veliký úspěch. Po celou dobu tady byli přítomní Hasiči z Klenčí pod Čerchovem a profesionální Hasiči z Domažlic, kteří nám celý den ukazovali svoji techniku, popisovali své důležité povolání a pomáhali dětem při plnění úkolů a soutěží. Tento den byl opravdu bohatý na zážitky. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci a bezproblémového chodu celého dne, za rok zase nashledanou!

7. - 9. 10. 2011 Podzimní soustředění ve Zlenicích 
Po návratu z letního soustředění jsme rozdělili děti do kategorií a začali pilně a poctivě trénovat. Teď jsme najednou seděli s tetami Ivčou, Lenkou, Luckou, Hankou a Jaruškou ve vlaku směr Zlenice a přemýšleli o tom, jestli vůbec máme co ukázat. Ve Zlenicích jsme se tentokrát sešli se čtyřmi DD, už při prvních ukázkách nás Hanka a ostatní moc chválili za naše výkony. Přes víkend jsme pod dohledem zkušených trenérů pilovali sestavy a v neděli nás odborná porota ve všech disciplínách poslala do listopadového Finále do Prahy. Máme před sebou ještě kus práce, tak honem zpátky domů a trénovat, trénovat a trénovat.

23. -24. 10. 2011 Víkendový pobyt Bonětice
Tety pro nás zorganizovaly víkendový pobyt v Boněticích. Krásné prostředí, jen trochu zima, ale my to zvládneme a hlavně se moc těšíme, že budeme zase někde jinde než pořád jen v Robinsonu. Pán, který má celý areál na starosti, tam chová koně, má krásné pejsky, co víc si přát. Takže program víkendu byl celkem jasný, zajezdit si a opečovat koně, samozřejmě společně potrénovat na finále do Prahy a s našimi kamarády z Vespojení zažít trochu legrace a zábavy. Vše, co jsme si naplánovali, se vydařilo. Se Spojeňátkama jsme si zahráli stopovanou, naučili jsme je choreografii Muzikálu a dokonce jsme si zazpívali Karaoke. Celý víkend jsme si užili i přes mrazivé počasí a v neděli večer jsme krásně unavení padli do našich postelí v Robinsonu.

18. -19. 11. 2011 Finále Praha
Letošního finále se zúčastnilo více než 350 dětí z 24 dětských domovů. Náš DD Staňkov se předvedl ve všech disciplínách. Z pátečního semifinále jsme postoupili do finále s Volnou disciplínou a Muzikálem, s ostatními kategoriemi se ukážeme v sobotním velkém superfinále. Tak tohle byla pro nás neuvěřitelná zpráva, oproti loňskému roku, kdy se do superfinále nedostala ani jedna disciplína, jsme letos udělali obrovský skok. Noc na sobotu byla spíš probdělá, přemýšleli jsme, jak nejlépe ukázat to, co jsme se naučili. Když jsme při představování DD viděli zaplněný sál, padla na nás tréma. Nenechali jsme se ale rozhodit a šli jsme po vítězství. Což se nám nakonec povedlo. S disciplínami Aerobiku, tedy Mini, Kadet i Junior jsme se umístili na krásných druhých místech. Abychom nezapomněli náš muzikál ve finále byl ten nej, a proto jsme si se zlatou medailí odnesli i poukaz na muzikál Děti ráje! Se Zumbou a Hiphopem zabodujeme příští rok, to budete koukat. 

18. 9. 2010
95. výročí založení chovu koní Svržno
Této akce se zúčastnilo celkem 12 dětí a 2 tety – teta Lenka a Martina.
Do Svržena jsme vyrazili vlakem ve 13:20 hodin. Moc jsme se těšili, protože mnozí z nás koníky ve skutečnosti ještě neviděli.
Po příchodu do areálu, kde se akce konala, jsme se vydali na prohlídku stájí. V každé bylo asi 5 koní. Poté jsme se přesunuli k ohradě, ve které koníci předváděli různá vystoupení. Program byl opravdu pestrý. V jednu chvíli jsme měli docela i strach, když žokej Štěpán za klusu své klisny Laky házel sekery do dřevěných terčů. Byl opravdu šikovný. Velikou radost jsme měli také z toho, že jsme si každý mohl vyzkoušet jízdu na koni. To pro nás byl neskutečný zážitek. Někteří z nás měli dokonce to štěstí, že se povozili dvakrát. Vyvrcholením celého dne bylo slosování tomboly a vstupenek, kdy jsme si na své přišli i my, protože jsme vyhráli výborný dort, o který jsme se po příjezdu do Robinsona samozřejmě podělili se všemi dětmi a tetami. Už se těšíme na příští rok, až zase vyrazíme do Svržna.

30. 6. 2010
Zahájení prázdnin
Náš dlouho očekávaný první prázdninový den začal probuzením do krásného slunečného rána. Mnozí z nás už nemohli dospat, protože jsme věděli, že do školy jdeme jen na pár minut a pak nás čekají dvouměsíční prázdniny a s nimi spousta nových zážitků a zkušeností.
Většina z nás přinesla celkem slušná vysvědčení, nejvíce však tety potěšili 2 sourozenci, kteří za svoji snahu ve škole vybojovali samé jedničky. 
První odměnou za naše celoroční školní výsledky byl výlet na „koupaliště Babylon“. Všichni jsme si připravili batůžky, plavky, ručníky, pití a svačinu a vyrazili jsme v čele s tetou Luckou, Lenkou a Jaruškou na „Babčák“. Z Klenčí jsme odjeli vlakem po 13. hodině na zastávku Pila a odtud pokračovali pěšky přes les na koupaliště. Cesta nebyla dlouhá. Po příchodu na „koupák“ jsme byli celí splavení, a proto bychom nejradši co nejrychleji naskákali do vody. Museli jsme si ale po té cestě chvilku odpočinout. Ale dříve než voda z koupaliště nás zchladily kapky deště. Ale to nám vůbec nevadilo, protože počasí se po chvilce umoudřilo a my jsme mohli „naskákat“ .do vody. Velké děti se rozběhly na skluzavku, někteří z nás si dokonce troufli za doprovodu tety doplavat až k molu, ze kterého jsme si mohli zaskákat. Malé děti zůstaly v brouzdališti, kde si vody také dost a dost užily. Z vody se nám vůbec nechtělo a velkým překvapením pro nás bylo, když jsme v dáli zahlédli tetu Jarušku, která se k nám pomalu plavila na šlapadle. Postupně nás na něm teta všechny svezla. Kdy už byla na řadě poslední skupinka, začalo se pomalu zatahovat. Najednou hrom, my museli ke břehu sbalit všechny věci a to jsme stihli jen tak tak, protože za chvilinku začalo pršet. Déšť jsme přečkali v kiosku, kde jsme se posilnili svačinou a limonádou a po chvilce se zase vyjasnilo a my jsme mohli vyrazit na vlak. 
Do Klenčí jsme se vrátili opět za deště v 17:30 hodin a protože pršelo opravdu hodně, musela pro nás na nádraží dojet teta Verunka. Ještě že jí máme, protože jinak bychom domů dorazili úplně promáčení. Tenhle krásný den jsme zakončili společným sezením a sladkou tečkou byl zmrzlinový pohár.
Doufáme, že se nám i tetám prázdniny vydaří podle našich představ a že do nového školního roku vstoupíme odpočatí a plní spousty prázdninových zážitků.

15. 5. 2010
Dny japonské kultury v Plzni
Dne 15. května 2010 se v Plzni v zoologické a botanické zahradě konaly dny japonské kultury. Výletu se zúčastnilo celkem 7 dětí z Robinsona s jednou tetou.
Ráno v 8:55 hodin pro nás do Klenčí přijeli pořadatelé celé akce – ZŠ a OŠ Horšovský Týn. Cestou do Plzně postupně přistupovali další „účastníci zájezdu“. Do ZOO jsme dorazili něco málo po desáté hodině.
Zde jsme se podívali na bojové umění samurajských bojovníků, ochutnali vynikající sushi a naučili se skládat origami. Zajímavý byl také kaligrafií napsaný název „Robinson“. Dále jsme pokračovali na ukázky sokolnictví a navštívili svět noční Afriky. Poté jsme se šli podívat na zvířata ve volném výběhu, kde jsme viděli mimo jiné například medvědy, tygry, bizony, levharty, pštrosy, lvi a spoustu dalších zvířátek.
Bohužel ale všechno hezké jednou končí a tak i náš čas se začal pomalu chýlit ke konci. Ve 14:00 hodin jsme všichni nastoupili do autobusu a odjížděli zpátky domů. Tato akce se nám všem velice líbila, bylo to příjemné zpestření jinak nevýznamného sobotního dne.

1. 5. 2010
Cirkus Berousek
Dne 1. května 2010 jsme vyrazili hned po obědě vlakem do Domažlic do cirkusu. Moc jsme se těšili, protože většina z nás ještě nikdy v cirkusu nebyla. Byli jsme hodně překvapeni, kolik zvířat v cirkuse vystupovalo. Líbila se nám samozřejmě všechna – velbloudi, koně, poníci, sloni, zebry, lamy, pejskové, ale asi úplně nejvíc nás překvapili medvědi, kteří nám dokonce předvedli jízdu na motorce. Kromě zvířat nás pobavili také klauni a při vystoupení akrobatů se nám doslova tajil dech. Zpátky do Robinsona jsme se vraceli se spoustou nových zážitků, a o tom, co všechno nám zvířátka předvedla, jsme si ještě hodně dlouho vyprávěli.

29. 3. 2010
Matějská pouť
Jako každý rok se i letos konala v Praze tradiční Matějská pouť. Výjimkou bylo asi jen to, že organizátoři vyhradili jeden den pro dětské domovy, což znamenalo, že na veškeré atrakce je pro nás vstup zdarma. Bohužel jsme ale nemohli jet všichni, takže si teta Lenka s tetou Ivčou vybraly 10 z nás, kteří si to zaslouží za dobré chování a mohlo se vyrazit.
Do Prahy jsme jeli vlakem v 7 hodin ráno. Cesta utekla velice rychle. Hráli jsme slovní fotbal, vyprávěli si různé příhody, zpívali a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze. Na výstaviště jsme dojeli metrem. Když jsme dorazili do areálu Matějské pouti, tety určily, jaké děti můžou jít na atrakce samy a čas prvního setkání a ostatní, malé děti, pokračovaly s tetami. Opravdu jsme si to všichni užívali. Překážkou nám byly asi jen dlouhé fronty, ale ani ty nás samozřejmě od atrakcí neodradily. Vyzkoušeli jsme skoro všechny, od houpaček, autíček, různých kolotočů, přes pirátskou loď, strašidelný zámek až po vodní čluny a různé, na první pohled hrůzostrašné atrakce vyžadující velikou odvahu. 
Ale protože nic netrvá věčně, i tenhle překrásný den musel bohužel skončit. A tak jsme plni spousty zážitků vyrazili zpátky domů. Doufáme, že budeme mít zase možnost na takovou nebo alespoň podobnou akci vyrazit.

9. 1. 2010
Tříkrálová sbírka
Jako každý rok se i letos konala v termínu od 9. do 12. ledna 2010 Tříkrálová sbírka. Zúčastnila se jí spousta dětí včetně nás, dětí z Robinsona.
V sobotu jsme vyrazili na vlakové nádraží a odjeli do Domažlic. Od vlakové zastávky jsme došli na Diecézní charitu Plzeň (pobočka Domažlice), kde nás pořadatelé sbírky oblékli a nalíčili. Odtud jsme šli pěšky až do kostela, kde jsme shlédli ukázku narození Ježíše Krista a dostali do ruko posvěcenou křídu. Z kostela jsme vyrazili dle vyznačené trasy na plánku do rodin popřát hodně štěstí a zdraví do nového roku. Rozdávali jsme kalendáře a cukříky. Měli jsme radost z každých otevřených dveří a korunky, kterou lidé přispívali do kasičky. I když venku nebylo zrovna nejtepleji, cesta nás neodradila. Po příchodu na charitu jsme byli odměněni teplým čajem a chlebíčky. Druhý den ještě následovala trasa v Trhanově. Tříkrálová sbírka se nám všem moc líbila. Za odměnu pak všem dětem, které se sbírky zúčastnily, připravila Charita překvapení v domažlickém kině, kde jsme shlédli krásnou pohádku „Vzhůru do oblak“.

 

 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1